fumor
humor


humor
humor

Nabrani na "Dietetyczny widelec"
    Pomysłowy amerykański przedsiębiorca postanowił wykorzystać naiwność walczących z nadwagą milionów rodaków wprowadzając na rynek niezwykły "Dietetyczny Widelec", który wygląda zupełnie jak tanie plastikowe sztućce dostępne w większości sklepów i gwarantuje utratę zbędnych kilogramów.

    Producent dietetycznego gadżetu zapewnia, że dzięki krótkim i tępym końcówkom ząbków i niewielkiej powierzchni widelec uniemożliwia nabieranie zbyt dużych kawałków jedzenia, zaś niewygodna rączka zmusza użytkownika do częstego odkładania widelca i zwolnienia tempa spożywania posiłku.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-09-05

Uderzyła go, bo śnił o innej kobiecie
    Pewna mieszkanka stanu Luizjana uderzyła swojego partnera w głowę aparatem telefonicznym, ponieważ była przekonana, że mężczyzna śni o innej kobiecie. Podczas interwencji policyjnej wstrząśnięty mężczyzna powiedział policjantom, że rozwścieczona własnymi podejrzeniami 47-letnia partnerka próbowała go udusić, a kiedy zaczął dzwonić na policję, cisnęła w niego telefonem.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-09-05

Niemcy: "taaaki" podatek za kiełbaski
    Bawarski urząd finansowy kazał właścicielce budki z kiełbaskami zapłacić za październik zeszłego roku ... 2,1 miliarda euro podatku. Absurdu takiego roszczenia nie chciano uznać nawet wtedy, gdy kobieta zaprotestowała przez telefon. Teraz Bawarię może to drogo kosztować. Nie widząc szans na porozumienie się z urzędem, zdesperowana właścicielka małej gastronomii zdecydowała się zatrudnić doradcę podatkowego. Dopiero z jego pomocą udało się wyliczyć należny bawarskiemu fiskusowi podatek - 108,82 euro.

    Kobieta nie chce puścić urzędowi płazem absurdalnego żądania podatkowego, ale też nie zamierza ryzykować długotrwałej batalii sądowej. Swe roszczenia - 600 tys. euro odszkodowania za konieczność zatrudnienia doradcy podatkowego - scedowała więc na dwóch adwokatów, a ci pozwali Bawarię. Proces rozpoczął się w środę. Radio bawarskie wyliczyło, że kobieta musiałaby sprzedać 10 miliardów bułek z kiełbaskami, żeby dojść do 2,1 miliardów podatku obrotowego. W ciągu miesiąca! Tylko urząd finansowy jakoś nie potrafił tego pojąć.

    Prawnicy pozwanej Bawarii zgłaszali przed sądem pretensje do doradcy podatkowego, który - ich zdaniem - zamiast zapracować na sowite honorarium, powinien był powiedzieć kobiecie, że sama mogła wnieść sprzeciw w urzędzie finansowym. Nie potrafili jednak wyjaśnić, dlaczego sprawy nie udało się załatwić jednym telefonem.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-27

Kasjer zrobił z klientki milionerkę
    Pewien roztargniony kasjer bankowy przez pomyłkę wypłacił klientce prawie 2 miliony funtów. 24-letnia Brytyjka wpłaciła w swoim lokalnym oddziale banku Abbey czek na 50 funtów, a kiedy wkrótce potem sprawdziła stan konta, odkryła, że jest milionerką. Z dokumentów bankowych wynika, że urzędnik wpisał w okienku wpłacanej kwoty fragmentu numeru konta bankowego i bezwiednie obdarował klientkę kwotą 1 761 000 funtów.

    W ciągu kolejnych 24 godzin po wykryciu błędu stan konta został wyrównany, a klientka była milionerką zaledwie przez jeden dzień.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-27

Naukowcy rozpracowali warcaby
    Bezbłędnie rozegrana partia warcabów kończy się remisem - ogłosili kanadyjscy naukowcy na łamach magazynu Science. Program "Chinook" (od nazwy ciepłego wiatru, występującego w Górach Skalistych), stworzony przez zespół naukowców z Uniwersytetu Alberty, może wygrać każdą partię warcabów, lub ewentualnie zremisować, jeśli przeciwnik będzie grał perfekcyjnie.

    Aby przeanalizować 500 trylionów możliwych ustawień pionów, "Chinook" pracował na 50 komputerach nieustannie przez blisko 20 lat. Dzięki zdobytej w ten sposób wiedzy, program w każdej możliwej sytuacji na szachownicy wykona optymalny ruch."Fakt, że warcaby prowadzą do remisu nie jest zaskoczeniem - doświadczeni gracze domyślali się tego od lat" - twierdzi Jonathan Schaeffer, kierujący zespołem naukowców. Jednak dowiódł tego dopiero "Chinook".

    Zdaniem kanadyjskich naukowców, warcaby są dotychczas najbardziej skomplikowaną grą, którą udało się rozpracować rozgrywając wszystkie możliwe partie.

    "Sądzę, że podnieśliśmy poprzeczkę - i to bardzo wysoko - jeśli chodzi o możliwości komputerów i sztucznej inteligencji" - powiedział Schaeffer.

    Biorąc pod uwagę moc obliczeniową współczesnych komputerów, nic nie zapowiada, aby szachy miały wkrótce podzielić los warcabów.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-25

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]