fumor
humor


humor
humor

Mandat za jazdę nago na rowerach
    Serbska policja poinformowała, że ukarała w Nowym Sadzie dwóch Austriaków i Niemca za nagą przejażdżkę na rowerach promenadą wzdłuż Dunaju. Funkcjonariusze przyjechali na wezwanie zaniepokojonych przechodniów - powiedział rzecznik policji Stevan Krstić. Obcokrajowcy stanęli przed sądem za zakłócanie porządku publicznego i zostali skazani na grzywnę w wysokości 10 tysięcy dinarów, czyli ok. 450 złotych.

    W Serbii i innych krajach Półwyspu Bałkańskiego panują w ostatnich dniach tropikalne upały. Temperatura powietrza w wielu miejscach przekracza 40 stopni Celsjusza.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-25

Gdzie sądy legalizują przekleństwa?
    Sąd Najwyższy Włoch orzekł, że najpopularniejsza w tym kraju wulgarna odzywka "vaffanculo" (odp... się) nie jest obraźliwa ze względu na to, że bardzo się już rozpowszechniła. Właśnie w ten sposób sąd anulował ostatecznie wyrok wydany przez sąd niższej instancji, który skazał radnego z Abruzji na grzywnę za skierowanie tego słowa do zastępcy burmistrza podczas burzliwej narady.

    Zdaniem Sądu Najwyższego niektóre słowa i wyrażenia stały się tak powszechne, że - jak podkreślono w uzasadnieniu - "straciły swą obraźliwą naturę".

    Ponadto sędziowie zwrócili uwagę na kontekst, w jakim padło to przekleństwo: ożywioną dyskusję polityczną. Tak radny zareagował na słowa wiceburmistrza, który powiedział do niego, że powinien wstydzić się tego, że należy do partii komunistycznej.

    Orzeczenie sądu spotkało się z dezaprobatą niektórych konserwatywnych parlamentarzystów. Wyrazili oni opinię, że werdykt ten "degraduje narodowe wartości cywilizacyjne".

Źródło: WP,   Dodano: 2007-07-18

Kupuje grób, gdy ukochana drużyna przegrywa
    Pewien włoski kibic wykupuje na miejscowym cmentarzu nowy grób za każdym razem, kiedy jego ukochana drużyna przegrywa ważny mecz. 52-letni Massimo Pecorino postawił na zboczu pobliskiej góry już ponad 20 nagrobków, które symbolizują kolejne porażki klubu Inter Milan.

    Mężczyzna twierdzi, że wykuwając tablice rozładowuje swoją złość i rozczarowanie spowodowane przegraną.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-18

Uważaj w samolocie na zbyt gadatliwe dziecko
    Pewna Amerykanka została poproszona o opuszczenie pokładu samolotu przed startem z Houston, ponieważ stewardessę zdenerwował jej 19-miesięczny synek powtarzający w kółko "Pa, pa, samolociku".

    Złowróżbne słowa malca nie spodobały się personelowi pokładowemu, który zaproponował matce, aby podała dziecku środek uspokajający. Kiedy kobieta odmówiła, została wysadzona z samolotu razem z gadatliwym dzieckiem.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-18

Oporny komputer wyleciał przez okno
    Zdesperowany 52-letni mieszkaniec Hanoweru postanowił raz na zawsze skończyć ze swym komputerem, który wciąż sprawiał mu kłopoty. Niemiec wyrzucił w sobotę nad ranem niesfornego PC-ta przez okno. "Spiegel", który informuje o tym w wydaniu internetowym, nie podaje, z którego piętra komputer wyleciał na ulicę. Musiało to jednak być któreś z wyższych pięter, bo komputer rozleciał się na drobne kawałki. Policjanci wezwani przez mieszkańców, obudzonych dziwnym hałasem, nie potrafili rozpoznać komputera w stercie elektronicznych części na chodniku.

    Sprawca całego zamieszania powiedział policjantom, że zezłościł się na swój komputer. Funkcjonariusze okazali wyrozumiałość i odstąpili od wszczynania procedury karnej. Polecili tylko mężczyźnie, by sprzątnął resztki komputera z ulicy.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-16

[ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]