fumor
humor


humor
humor

W Austrii lodziarnia serwuje lody dla psów
    Nowy rodzaj lodów, przeznaczony dla psów pojawił się w sprzedaży w jednej z wiedeńskich lodziarni. Serwujący je zakład ochrzcił przysmak "Dogissimo". Lody podaje się w trzech smakach: ryżowym, ryżowo-waniliowym i sojowym. Mała porcja kosztuje 4,80 euro, duża - siedem.

    Szefowa lodziarni i jednocześnie właścicielka trzech golden retrieverów Simona Leonardini twierdzi, że dobór odpowiednich składników zabrał jej około roku. Tłumaczyła, że normalne lody psom szkodzą, dlatego też trzeba było opracować całkowicie nową recepturę, pozbawioną cukru i niebezpiecznych dla psów tłuszczów.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-16

NASA kupiła od Rosjan kosmiczną toaletę
    Agencja kosmiczna NASA zgodziła się zapłacić 19 mln dolarów za zbudowany przez Rosjan system kosmicznej toalety, przystosowany do działania w stanie nieważkości, dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Przedstawiciele NASA przyznali, że cena, jak na toaletę, może wydawać się wygórowana, ale - jak obliczyli eksperci - jest to tańsze rozwiązanie niż konstruowanie własnego systemu.

    - To jest podobne przedsięwzięcie do zbudowania oczyszczalni ścieków na Ziemi - powiedziała rzeczniczka NASA Lynnette Madison. Rosyjski system jest bowiem także miniaturową oczyszczalnią przerabiającą ścieki na wodę zdatną do picia. Ma być zainstalowany w amerykańskiej części stacji w roku 2008. W części rosyjskiej system już działa.

    Zaletą rosyjskiego systemu jest to, że jest on podobny do funkcjonującej już na stacji toalety.

    Modyfikacja jest niezbędna bowiem do roku 2009 załoga stacji ma być zwiększona z obecnych trzech od sześciu osób.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-10

Kenijscy urzędnicy nudzą się w pracy
    Kilkudziesięciu kenijskich urzędników rządowych skarży się na nudę w pracy i prosi prezydenta Mwai Kibaki o znalezienie im odpowiedzialnych zajęć. Obejmując władzę w 2002 roku prezydent Kibaki obiecywał zredukowanie liczby posad rządowych, jednak w wyniku negocjacji koalicyjnych musiał zatrudnić więcej urzędników, w związku z czym pensje nudzących się wiceministrów kosztują podatników około 9 milionów dolarów rocznie.

    Zdesperowani wiceministrowie zaapelowali do prezydenta o powierzenie im prawdziwych obowiązków, bowiem na razie większość z nich zajmuje się wyłącznie przeglądaniem prasy oraz zastępowaniem ministrów na rozmaitych uroczystościach i spotkaniach.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-05

Znaleźli zaginioną przed 10 laty kotkę
    Brytyjski Niebieski Krzyż - organizacja pomocy dla zwierząt - zwrócił właścicielce zaginioną 10 lat temu kotkę. 12-letni dziś zwierzak znalazł się 100 km od domu. Pani Patricia Charnet z hrabstwa Hampshire w Anglii opłakała już po wielokroć 2-letnią szarą kotkę imieniem Lynx, czyli Ryś, która w 1997 roku wyszła z domu i nie wróciła...

    Jakież było jej zdziwienie, kiedy dostała zawiadomienie z odległego o 100 km miasteczka Burford niedaleko Oxfordu, że tamtejszy Niebieski Krzyż gotów jest zwrócić jej kocicę, przywiezioną przez dobrych ludzi jako bezdomną. Lynx wypoczywa już w domu po dekadzie włóczęgi, a jej pani żałuje, że nigdy nie dowie się szczegółów jej peregrynacji. Niebieski Krzyż, który rozpoznał zwierzę dzięki mikroczipowi wszczepionemu pod skórą, podkreśla, że jest to najlepszy dowód, jak pożyteczny jest taki identyfikator. 12 lat temu, kiedy Lynx otrzymała swój czip, była w forpoczcie nowoczesności. Nawet i dziś większość domowych zwierząt w Wielkiej Brytanii nadal nie ma takiego identyfikatora.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-04

Zostali w więzieniu, bo polubili tamtejsze obiady
    Więźniowie zakładu karnego w indyjskim mieście Bangalore nie chcą opuszczać swoich cel po odbyciu kary, ponieważ przyzwyczaili się do więziennej stołówki. Wielu skazanych nie próbuje nawet korzystać z możliwości wyjścia za kaucją lub wcześniejszego zwolnienia, zaś młodociani przestępcy celowo zawyżają swój wiek, aby móc odbywać karę w zakładzie, gdzie serwuje się zdrową żywność przygotowywaną przez ruch Hare Krishna.

    - Po co mielibyśmy wychodzić i popełniać przestępstwa, skoro tutaj możemy liczyć na smaczne i pożywne posiłki serwowane trzy razy dziennie? - mówi więzień Raja Reddy, który w ciągu ostatnich 30 lat aż dwudziestokrotnie trafiał za kratki.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-04

[ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ]