fumor
humor


humor
humor

Posłowie oszczędzają prąd nie nosząc krawatów
Grupa włoskich deputowanych i senatorów propaguje wśród swych kolegów pomysł zdjęcia krawatów w czasie upałów, gdyż w ten sposób ich zdaniem można ograniczyć działanie klimatyzatorów i oszczędzić energię. Propozycja ta nie jest ich autorstwa. Przyznają, że zainspirowali się informacją o tym, że krawaty pozwoliło zdjąć swym pracownikom kierownictwo włoskiego koncernu energetycznego ENI, któremu najbardziej zależy na tym, aby nie dochodziło do przerw w dostawach prądu z powodu przeciążenia sieci.

    Na razie w awangardzie parlamentarzystów bez krawatów jest grupa żarliwych obrońców środowiska, ale dzięki ich agitacji powoli dołączają do nich inni. W Izbie Deputowanych gest rozluźnienia koszul ma charakter symboliczny, bo już kilka lat temu zniesiono tam nakaz noszenia krawatu w czasie obrad. Konieczna jest natomiast marynarka.

    Bardziej sztywne reguły obowiązują w Senacie, gdzie wszyscy mężczyźni mają obowiązek noszenia i marynarek, i krawatów - bez względu na aurę.

    Deputowany partii Zielonych Tommaso Pellegrino zaproponował, by jeden dzień w tygodniu ogłosić w Izbie dniem bez krawatów i marynarek na wzór tak zwanego "casual Friday" w zachodnich firmach, gdzie w piątek można luźniej ubrać się do pracy.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-04

Awantura seniorów o sztuczną szczękę
    Awantura seniorów o sztuczną szczękę 78-letni pensjonariusz domu seniora w Topolczanach na Słowacji rzucił się z nożem na 63- letniego współlokatora, podejrzewając go o kradzież sztucznej szczęki - poinformowała policja.

    Poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi ranami klatki piersiowej i brzucha. Życie uratowała mu operacja. Lekarze mówią, że rekonwalescencja potrwa miesiąc.

    Napastnikowi postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Teoretycznie grozi mu do 25 lat więzienia, ale - jak donosi agencja CTK - nie został zatrzymany, ponieważ nigdy przedtem nie popadł w konflikt z prawem. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach seniorowi zginęła sztuczna szczęka i czy się znalazła.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-04

Wezwał policję, choć był przez nią ścigany
    54-letni mężczyzna z Worms (Niemcy, Nadrenia- Palatynat) raczej nie przemyślał sprawy do końca, gdy - wyrzucony z mieszkania przez przyjaciela współlokatorki - zadzwonił na policję.

    Funkcjonariusze, którzy pospieszyli mu z pomocą, sprawdzili przy okazji personalia poszkodowanego i okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania - poinformowała policja, nie podając szczegółów.

    Sprawa wyrzucenia z mieszkania zeszła na drugi plan, ponieważ wyrzucony na ulicę mężczyzna ma zapewniony dach nad głową - w areszcie.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-07-04

Dwulatka w mensie
    Dwuletnia dziewczynka z Wielkiej Brytanii została członkinią towarzystwa ludzi inteligentnych Mensa. Testy wykazały, że jej iloraz inteligencji jest wybitnie wysoki - wynosi 152 punkty. Georgia Brown z hrabstwa Hampshire jest inteligentniejsza od co najmniej 98% procent ludzi na świecie. Tylko taki przywilej gwarantuje członkostwo w Mensie. Niespotykane umiejętności dziewczynki jej rodzice zauważyli bardzo wcześnie. Georgia nauczyła się raczkować gdy miała niecałe pół roku, zaczęła chodzić trzy miesiące później.

    Gdy miała półtora roku potrafiła prowadzić rozmowę i odpowiadać na pytania sprawiające kłopot nawet sześciolatkom. Testy potwierdziły jej wyjątkowe zdolności, badający ją naukowcy stwierdzili, że dziewczynka zdobyłaby nawet więcej niż 152 punkty, ale niestety w trakcie rozwiązywania zadań ucięła sobie popołudniową drzemkę.

    Georgia jest najmłodszą dziewczynką jaka dostała się do Mensy w historii tej organizacji. Najmłodszy chłopiec, geniusz z USA, wyprzedził ją wiekowo o kilka dni.

Źródło: Onet,   Dodano: 2007-06-27

Już po 3 minutach w kolejce tracimy cierpliwość
    Zaledwie 3 minut potrzebują niecierpliwi klienci stojący w kolejce do kasy, aby zacząć zdradzać przejawy „zakupowej agresji”.

    Najszybciej tracą cierpliwość klienci z koszykami o średniej wielkości – aż 60% takich osób błyskawicznie zaczyna narzekać na wolno posuwającą się kolejkę.

    Badania przeprowadzone na 3 000 klientów robiących zakupy w 300 hipermarketach wykazały, że kupujący wybierają kolejkę w oparciu o liczbę stojących w niej osób. Jednak po ustawieniu się w ogonku zaczynają dokonywać oceny na podstawie upływającego czasu.

    Mężczyźni, którzy spędzają w sklepach o 67% czasu mniej, niż kobiety, szybciej tracą cierpliwość w kolejce do kasy, a większość kupujących zaczyna okazywać swoją irytację najpóźniej po 3 minutach.
Źródło: Onet,   Dodano: 2006-11-03

[ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]